8,februar , 2023

Srbija posle produžetka do važne pobede protiv Grčke

Slične objave

Podeli

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu selekciju Grčke posle produžetka sa 100:94 (31:25, 20:19, 19:19, 17:24, 13:7), u prvoj utakmici drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Srbiju je do važne pobede u kvalifikacijama vodio Nikola Jokić sa 29 poena, osam skokova i šest asistencija, Ognjen Jaramaz je dodao 15 poena, poen manje je ubacio Vladimir Lučić, dok je Nikola Milutinov utakmicu završio sa 12 poena.

Vasilije Micić, koji se povredio u drugoj četvrtini, postigao je devet poena, koliko je ubacio i Vanja Marinković.

Najefikasniji u redovima Grčke bio je Janis Adetokunbo sa 40 poena, Tajler Dorsi je dodao 16, a Tanasis Adetokunbo 12 poena.

Srbija, koja je ostala u borbi za plasman na Mundobasket, sada ima dve pobede i tri poraza, a ekipa Dimitrisa Itudisa skor 3:2, javlja Beta.

Košarkaši Srbije će za tri dana gostovati Turskoj, dok će Grčka dočekati Belgiju.

Srbija je u Beogradskoj areni bila blizu pobede i u regularnom delu utakmice, ali su Grci trojkom Dorsija uspeli da obezbede produžetak. U dodatnih pet minuta, Srbija je bila bolja i predvođena Jokićem na kraju upisala pobedu.

Izabranici Svetislava Pešića su tokom većeg dela utakmice bili u prednosti, na početku treće deonice imali su i deset poena viška na svom kontu (60:50), ali je Grčku u igri držao Janis.

U samom finišu meča prvo je Jaramaz pogodio važnu trojku, a potom i Jokić za prednost Srbije od 87:79. U tim momentima je delovalo da je meč prelomljen, ali se Grčka ponovo vratila i izjednačila trojkom Dorsija 11 sekundi pre kraja.

Jaramaz nije uspeo da iskoristi poslednji napad i meč je otišao u produžetak gde je Srbija bila bolji rival.

Senku na ovu pobedu bacila je povreda Vasilija Micića. Plejmejker Srbije se je nešto manje od tri i po minute pre kraja prvog poluvremena obnovio povredu zgloba desne noge i više se nije vraćao na teren.